ПМГ „Христо Смирненски“ – Перник беше удостоена с плакет за значителен принос и заслуги в образованието от кмета на Община Перник г-н Станислав Владимиров по време на официалната церемония по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
В рамките на празничното събитие бяха отличени и представители на педагогическия екип на гимназията за своя професионализъм, отговорност и принос към развитието на образованието в общината.
С плакет за значителен принос в сферата на образованието беше наградена г-жа Владислава Петрова – заместник-директор по учебно-производствената дейност в ПМГ „Христо Смирненски“. С диплом за принос и заслуги в образователната дейност беше отличена г-жа Ива Димитрова – старши учител по български език и литература.
Признанието е висока оценка както за професионалните качества на отличените педагогически специалисти, така и за последователната работа на ПМГ „Христо Смирненски“ в утвърждаването на качественото образование и възпитаването на успешни млади хора.
Ръководството и колективът на гимназията поздравяват своите отличени колеги и им пожелават здраве, вдъхновение и нови професионални успехи в благородната мисия да образоват и мотивират бъдещите поколения.



