Изпращане на Випуск 2026

На 15 май 2026 г. ПМГ „Христо Смирненски“ тържествено изпрати своя Випуск 2026 с емоционална церемония в салона на ОДК Перник. Празничното събитие събра ученици, учители, родители и гости, за да отбележат края на един важен етап и началото на нов път за зрелостниците.

Специален гост на тържеството беше г-н Стефан Кръстев – заместник-кмет на Община Перник, който отправи поздрав към абитуриентите и им пожела смелост, увереност и успехи във всяко тяхно бъдещо начинание.

Директорът на гимназията – г-жа Емилия Грозданова – поздрави зрелостниците с топли и вдъхновяващи думи. Тя изрази своята гордост от постигнатите успехи на учениците и им пожела да следват мечтите си, да бъдат достойни и устремени млади хора и никога да не забравят своето училище.

С плакет за високи постижения и принос за издигане престижа на гимназията беше отличен Георги Емилов Колев от XII а клас. Десетки зрелостници от Випуск 2026 получиха грамоти за отличен успех, активна дейност и значими постижения в образователния и обществения живот на училището.

Тържеството премина с много емоции, усмивки и вълнение. С трогателни думи на благодарност към своите учители и родители абитуриентите се разделиха с училището, което години наред е било техен втори дом. Сълзи от радост и носталгия се преплетоха с удовлетворението от извървения път и постигнатите успехи.

Мили момичета и момчета, на добър час!

Пред вас се разкрива един нов свят – свят на възможности, предизвикателства и мечти. Вярвайте в себе си, бъдете смели, упорити и добри хора. Нека знанията и ценностите, които сте получили в ПМГ „Христо Смирненски“, ви водят напред по пътя към успеха.